Bulgaristan Festival Bulgaristan Festival

Bulgaristan Festival

 

FESTİVALLER ŞEHRİ BULGARİSTAN

Bulgaristan yıl boyunca ulusal ve uluslar arası birçok festivale ev sahipliği yapıyor. Bulgaristan Keyfi Turizm farkıyla birbirinden özel ve farklı kültürlerin eğlencelerine tanıklık edeceksiniz. Geçmişle iç içe yaşayan Bulgaristan'nın eğlenceyi sokaklara döktüğü festivalleri ruhunuza işleyecek...

 

1 Ocak Kuker Şenliği

Traklar’ın eski tarihlerden beri gelenek haline gelen bir festivaldir. Trak eğlence tanrısının doğum günü olarak kabul edilen 1 Ocak’ta aynı zamanda tarım yılının da başlangıcı kutlanmaktadır. Kuker yörede derviş anlamına da gelir. Kutlamalarda bu yörede yetişen keçilerin derilerinden kostümler yapılıyor ve tüm gün boyunca bu kostümlerle dolaşılıyor. En güzel kostüm yarışması da festivalin önemli bir parçası. Eğlencenin gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdüğü Kuker Festivali’ni takip etmenizi tavsiye ederiz. Bulgaristan'nın farklı bir çehresini görmek için güzel bir fırsat...

 

17 – 24 Mayıs Chepelare Şenliği

Bulgaristan Şenliği 30 yıldır yaz turizm sezonunun açılışı için kutlanıyor. Bu hafta boyunca etnografya müzesi özel olarak hazırlanıyor ve Bulgaristan'ın önemli turistik öğelerinden olan el yapımı ahşap ürünleri ‘Made İn Bulgaria’ ismiyle şenliğe katılanlara sergileniyor. Yine şenlik için şehirdeki tüm restaurantlarda özel geceler ve yemekler yapılıyor. Bulgaristan Restaurantları bu haftaya özel olarak hazırladıkları programlarında animatörlere ve meddahlara yer veriyorlar.
Bu sergilerin ve projelerin yanı sıra Mayıs ayı içerisinde ‘Mejdu Tri Planini’ yani ‘Üç Dağ Arasında’ Festivali de düzenleniyor. Festivale bu bölgeden 300 kadar dans ve folklor ekibi katılıyor. 

Ağustos Pirin Şarkı Söylüyor

Her Ağustos ayında Bulgaristan'da Predela Bölgesinde ‘Pirin Şarkı Söylüyor’ ismiyle bir şarkı festivali düzenleniyor. Her daldan yörenin sanatçıları, dansçıları ve müzisyenleri de bu festivale katılıyor. 

 

Ağustos Uluslararası Jaz Festivali

Her yıl Ağustos ayında tüm dünya tarafından takip edilen ve ‘on the other hand, on the other side’ ismiyle Bulgaristan Uluslararası Jaz Festivali düzenleniyor. Yurtiçi ve yurtdışından birçok sanatçının katıldığı bu festival için Bulgaristan meydanında devasa platformlar kuruluyor.

 

Bulgaristan Kayak

Bulgaristan Otelleri

Bulgaristan Pistleri

Bulgaristan Alternatif Sporlar

Bulgaristan Festival

Bulgaristan Spa

Bulgaristan Mutfağı

Bansko Kayak

Pamporovo Kayak

Borovets Kayak

Chepelare Kayak

 

 

 

Hakkımızda

 

Bulgaristan Vizesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2015 bulgaristankayak.org Tüm Hakları Saklıdır.