Bulgaristan Vizesi Vize

Bulgaristan Vizesi

 

Genel Bilgiler

Vize Bilgileri 

 

Bulgaristan yaz turizmi, Bulgaristan kış turizmi, Bulgaristan kayak turları, Bulgaristan ticari faaliyet, Bulgaristan iş görüşmesi, fuar, toplantı veya arkadaş ziyareti her ne gerekçe olursa olsun Bulgaristan seyahati gerçekleştirecek umuma mahsus pasaport sahibi kişiler bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. 

Türkiye Yeşil pasaport, Gri pasaport ve Siyah pasaport sahibi kişiler ise Bulgaristan'a yapacakları seyahatleri için 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme koşulu ile vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Bulgaristan bir AB üyesidir. Schengen ülkeleri grubuna ise henüz üye değildir. Alınacak olan Bulgaristan vizesi Schengen grubu ülkelere seyahat etmenize izin vermez. 

Bulgaristan seyahatinizin içeriği ister Bulgaristan kayak turu olsun, ister Bulgaristan yılbaşı tatili olsun istersenizde Bulgaristan sahillerin de dingin bir yaz tatili olsun tüm bu planlarınızı sadece Bulgaristan turistik vizesi alarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Bulgaristan turistik vize işlemleri için aşağıda ki belgeleri tarafımıza kargo veya kurye yolu ile ulaştırmanız yeterli olacaktır.

 

Bulgaristan Vizesi Evrak Listesi

 

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gereken Evraklar;

 

Pasaport (Geçerlilik süresi, seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır.)
Arkası beyaz fon 2 adet biometrik fotoğraf (35x45mm)
Nüfus Cüzdanı fotokopisi
Nüfus Kayıt Örneği
Şahsi banka hesap züdanı fotokopiler

 

Ek Bilgiler

 

Schengen Vizesi İle Bulgaristan'a Gidebilirsiniz

 

Bulgaristan, geçerli ve çok giriş çıkışlı vizesi bulunan kişilere Bulgaristan Vizesi olmasına gerek kalmadan ülkeye giriş yapma hakkı tanımaktadır.


*Schengen Vizesi kurallarına göre vize aldığınız ülkeye giriş yapmak zorundasınız. Bu yüzden geçerli vizenizle vizeyi aldığınız ülkeye giriş çıkış yapmış olmanızı önemle belirtiriz.

 

Bulgaristan Kayak

Bulgaristan Otelleri

Bulgaristan Pistleri

Bulgaristan Alternatif Sporlar

Bulgaristan Festival

Bulgaristan Spa

Bulgaristan Mutfağı

Bansko Kayak

Pamporovo Kayak

Borovets Kayak

Chepelare Kayak

 

 

 

Hakkımızda

 

Bulgaristan Vizesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2015 bulgaristankayak.org Tüm Hakları Saklıdır.