Bulgaristan Hakkında Bulgaristan Hakkında

Genel Bilgiler

 

Dünya Kayak Tutkunları Bulgaristan’ da Buluşmaya Devam Ediyor...

 


Bulgaristan, dünya kayak tutkunları için yeni adres olmaya son hızla devam ediyor. Bakir ve iyi korunmuş Balkanlar ve Bulgaristan doğasının tüm olanakları, Bulgaristan devletinin olanca iyi niyetiyle yapmış olduğu devasa ekonomik yatırımlar, Unesco koruması altında ki Prin dağlarının derin ve zengin habitatı Bulgaristan’ ı, Avrupa kış turizminin yeni gözdesi yapmayı başarmıştır.

Bulgaristan kayak merkezleri ve Bulgaristan kayak pistleri; her türlü zorluk derecesine yönelik ince ince ve büyük bir zevk sahibi şekilde planlanırken Bansko kayak pistleri, Pamporovo kayak pistleri ve Borovets kayak pistleri uluslararası kriterlere uygunluğu ile her yıl çok sayıda dünya çapında kayak ve kış sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Bulgaristan kayak turlarına katılacak olmanız halinde ise Bulgaristan kış turizmi merkezlerinin tahmin ettiğinizden hep daha fazlası olacağına kendinizi şimdiden hazır etmelisiniz.

 

Peki, Bulgaristan Kayak Merkezi Ziyaretçilerine Neler Vadediyor?


Öncelikle Bulgaristan kayak pistleri, ziyaretçilerine günün 24 saati kayak yapma imkanı vermektedir.

650 m uzunluğunda aydınlatılan pistler gece kayma meraklıları için eşsiz bir fırsat!

Bulgaristan devletinin 700 milyon Euro ya yakın bir bütçe ayırdığı ve yaptığı yatırımlar bölgeyi özel bir yer haline getirmiştir.

Bulgaristan kayak merkezlerin de her türlü zorluk derecesine göre pistler bulunurken kolay pistten zorlu bir piste birden geçme şansınız neredeyse hiç bulunmamaktadır.

Otel bölgelerinden, Bulgaristan kayak bölgelerine ulaşım son derece kısa bir süreye tekabül ederken yarım saatlik bir mesafeyi kat ederek kısa sürede Bulgaristan kayak merkezlerine ulaşabilirsiniz.

Avrupa ve Türkiye kayak pistlerine ödenmekte olan ücretlerin nerdeyse yarı fiyatına modern kayak tesislerinde kayak yaparak bu zevkinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Ayrıca 14200 kişiyi taşıyabilen lifler, bir Dünya şampiyonu pisti olan Alberto Tomba pisti,

15 Aralık’ tan 15 Mayıs’a kadar her daim kayak yapma olanağı,

Tüm bu keyfi, Bulgaristan kayak merkezlerin de sınırsızca sürebilir, Bulgaristan kayak merkezleri olan Bansko pistlerin de, Borovets pistlerin de ve Pamporovo pistlerin de karın ve kış sporlarının tüm olanlarını tecrübe edinebilirsiniz.

 

Ek Bilgiler

 

 

Bulgaristan Kayak Merkezlerinde Yeme İçme

 

Bulgaristan kayak merkezlerin de yeme içme olanağı deyim yerindeyse Bulgaristan tatilinizin belki de en keyifli anı olacaktır. et ve sebze yemeklerinin son derece zengin örneklerini bu sevimli balkan ülkesin de bulabilirsiniz. Bitmek bilmez uzun kış akşamlarında keyifli bir şekil de donatılmış Bulgar sofrasında Dünyaca ünlü Bulgaristan peynirlerini tadımlayabilir, zengin ot çeşitleriyle yapılmış aperatifler ve et yemekleri ile kendinize sınırsız bir lezzet şöleni sunabilirsiniz. Bir Bulgaristan kültürü olan Mehane yi ise kesinlikle tecrübe etmelisiniz. Bulgaristan yemek masası kültürü Bulgaristan tatilinizi zevkin doruklarına çıkaracaktır. Uzun sohbetler eşliğinde Bulgar yemeklerinin tadını çıkarmak sizlere harika bir seçenek sunabilir.

 

Bulgaristan Kayak Merkezlerin de Eğlence

Bulgaristan, Avrupa’ da son yıllarda kız turizminin yükselmekte olan değerlerinden birisidir. Bölgeye Bulgaristan devleti ve uluslararası kuruluşlar tarafından son derece önemli yatırımlar yapılırken Bulgaristan yaz kış yılın 365 günü ve 24 saati yaşamakta olan, canlı, kıpır kıpır bir ülke olmuştur.

Yaz ayları içerisinde Burgas, Varna, Golden Sands, Sunny Beach, Rusalka, Albena ve Kiten Sahilleri dünyanın dört bir köşesinden gelmekte olan insanların ortak buluşma yeri olurken Pamporovo, Bansko ve Borovets pistleri ise Bulgaristan kayak turizmi için yoğun ilgi çekmekte olan yerlerdir.

Bulgaristan turunuz sırasın da tüm bu bahsedilen ayrıntıları gözlemleyebilir, Bulgaristan turu ile yaz ve kış turizminin tüm olanaklarını deneyimleme şansına sahip olabilirsiniz. Bulgaristan turizmi sizlere sadece kış sporları yapma fırsatını vermek ile kalmazken Bansko, Borovets ve Pamporovo merkezlerinde bulunan pub, karaoke bar ve gece kulüpleri ise sizlere sınırsız eğlence vadedecek türdendir. Gecenin ilerleyen saatlerine doğru sahne alan uluslararası dj ler, sahne şovları ve heyecanlı gösteriler Bulgaristan tatilinizdeki temponuzu arttıracaktır. Bansko civarında Bulgaristan turunuzu devam ettirecek olmanız halinde ise gondol çevresinde bulunan Happy And bar ziyaretçileri için harika bir seçenektir.

Bulgaristan turlarınız sırasında Bulgaristan gece hayatına biraz daha yavaş bir tempo ile giriş yapmak istemeniz halinde ise uzun kış gecelerinin vazgeçilmezi olan sıcak şarap evlerini ziyaret edebilir, ikram edilen sıcak şaraplarla sakin gecenize hoş, aromatik bir giriş yapabilirsiniz.

Bulgaristan seyahatinizde gerekli olan vize işlemleri için tıklayınız.

 

Bulgaristan Kayak

Bulgaristan Otelleri

Bulgaristan Pistleri

Bulgaristan Alternatif Sporlar

Bulgaristan Festival

Bulgaristan Spa

Bulgaristan Mutfağı

Bansko Kayak

Pamporovo Kayak

Borovets Kayak

Chepelare Kayak

 

 

 

Hakkımızda

 

Bulgaristan Vizesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2015 bulgaristankayak.org Tüm Hakları Saklıdır.