Bulgaristan Pistleri

Kış Tatilcilerinin Cazibe Merkezi: Bulgaristan

Bulgaristan kayak turları sayesinde Bulgaristan kayak merkezlerinin sunduğu geniş yelpazede etkinliklerinden rahatlıkla faydalanabilir, batı Avrupa’nın en yüksek sürüş kalitesine sahip bu bölgede kış tatilinizi hayalden öteye taşıyabilirsiniz. Bulgaristan kayak merkezlerinin dünya standartlarına sahip tesislerinde her derecedeki kayakçıya uygun Bulgaristan pistlerinde sürüş müthiş bir keyfe dönüşecektir. Kayak pistlerinin doğal sınırlarını belirleyen yüksek çam ormanları sayesinde görüş mesafesi çok açıktır. Bulgaristan kayak merkezlerinin konumlandığı Rodop ve Rila sıradağlarının karla kaplı güneşli yamaçları;  Kış sporu meraklıları olan kayakçılar ve snowboardçular için mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Aralık ayından Nisan ayına kadar kayak yapılabilen Bulgaristan kayak merkezlerinde, mevsim normallerinin altında kar yağışının olduğu koşullarda kar makinaları ile yapay kar üretilebilmektedir.

Bulgaristan Kayak Ppistleri

Bulgaristan Kayak Merkezlerini Daha Yakından Tanıyalım

Balkan Dağ silsilesi kış turizmi, eko-turizm ve ekstrem spor aktiviteleri açısından sayısız imkanlar sunmaktadır.  Bulgaristan’ın popüler 3 kayak merkezi olan Bansko, Borovets ve Pomporovo;  yükselen 1. sınıf kayak tesisli oteller, birbirinden farklı ülke mutfaklarına sahip butik restoranları ve gece kulüpleri ile bütün kayak faaliyetlerini sunan tam donanımlı spor kompleksleridir.  1981 ve 1984 yılları arasında Alpler Dünya Kupası Kayak Turnuvalarına ev sahipliği yapan Bulgaristan, aynı zamanda dünyanın en iyi biathlon pistlerine de sahiptir.

Bulgaristan Borovets pistleri, Olimpiyat Oyunları düzenlenmek maksadıyla geliştirilen toplam 45 km’lik uzunluğuyla,  15 ayrı lift (1 gondol, 2 telesiyej, 12 teleski) ile kolayca ulaşabilme imkânı ile mükemmel planlanmış bir kayak merkezidir. Her seviyeden kayakçıya hizmet veren Borovets kayak pistleri, yeni başlayanlar ve orta seviyedekiler içinse biçilmiş kaftandır. Özellikle snowboard tutkunları için burası becerilerini geliştireceği ideal bir oyun alanıdır. Adrenalin meraklıları için crosscountry ve biathlon pistlerini öneririz. Kayak dünyasında haklı bir üne sahip olan Borovets kayak okulu eğitmenlerinden kayak kaymanın inceliklerini öğrenme fırsatını yakalayacaksınız.

 

Dünya Bayanlar Kayak Şampiyonası ve Dünya Erkekler Kayak Şampiyonası düzenlenen Bansko kayak merkezinde 1000 ila 2.600 metre arasında 15 kayak pisti bulunur. Şimdiye kadar pek çok uluslararası yarış organizasyonunun düzenlendiği bu büyük kayak merkezinin toplam pist uzunluğu 70 kilometreyi buluyor. 6 mavi, 5 kırmızı ve 2 siyah dereceli pistlerin lift kapasiteleri oldukça yüksektir.  Gece kayağı yapmak isteyenler için 650 metre uzunluğunda aydınlatılan kayak pisti de vardır. Snowboardçular için Fun Park, 4-7 yaş grubu çocuklar için Ski Oyun ve Kayak Öğrenme Parkı gibi temalı parklarla Bansko, tatildeki tüm aile bireylerini mutlu kılacaktır. Hem rahatça kayak yapıp hem de fazla masraf etmek istemeyenler için her bütçeye uygun hazırlanan Bulgaristan Bansko kayak turlarından biri size hitap edecektir.

Bulgaristan kayak merkezi Pomporovo, Rodop Dağları’nda bulunan Snejanka (1926 m) Tepesi’nin eteklerine konumlanmıştır. Pomporovo, her derece kayakçıya uygun zorluktaki pistlerde mükemmel bir sürüş keyfi sağlar. Pomporovo kayak pistlerinin en zorlu parkurları bir uzmanın cesaretini sınarken;  dağın yuvarlak tepeleri ve yamaçlarında yer alan pistler yeni ve orta düzeydeki kayakçılara kayak keyfini yaşatacaktır. Alp disiplinine uygun 37 km, kayaklı koşu içinse 30 km uzunluğu bulunan pistlerle Pomporovo’da sınırsız sürüşün hazzına varacaksınız. Snowboard severler için zorluk derecesi yüksek olan siyah pistlerini denemelerini öneririz. Minik kayakçıların unutulmadığı merkezde onlara özel bir pistte bulunmaktadır. Aralık ayından Nisan ayına kadar süren kayak sezonunda özellikle Türk turistler tarafından çok tercih edilen Pomporovo kayak merkezi ve Pomporovo otelleri; fiyat ve ulaşım kolaylığı bakımından tatil severlere Pomporovo kayak turları büyük avantajlar sunmaktadır.

Bulgaristan kayak merkezlerinin hepsinde kayak malzemelerini çok uygun fiyatlara kiralama ve satın alma şansınız olacaktır. Dünyaca ünlü kayak merkezlerine kayak malzemesi üreten bir kayak markasının Bulgaristan’daki fabrikası sayesinde tüm kayak malzemeleri fabrika fiyatına alınabilmektedir. Bulgaristan kayak turlarında tam günlük kayak kiralama ücreti farklılıklar göstermektedir. Haftalık kiralamalarda fiyatlar daha da düşer.  Kayak sporuna yeni başlayanlar için Bulgaristan hem tesis kalitesi hem de kayak dersi açısından kaçırılmaması gereken bir fırsattır.  Bulgaristan’da bütün kayak pistleri devlet idaresinde olması sebebiyle ski pass ücretleri çok uygundur.

Bulgaristan tatilinizi programlamaya başlamadan önce indirimli Bulgaristan kayak turlarını araştırabilir, acentaların sunduğu avantajlı  Bulgaristan kayak tur kampanyalarından size uygun olanı seçebilirsiniz. Bulgaristan seyahati vize başvurusu hakkında bilgi için tıklayınız.

 

Bulgaristan Kayak

Bulgaristan Otelleri

Bulgaristan Pistleri

Bulgaristan Alternatif Sporlar

Bulgaristan Festival

Bulgaristan Spa

Bulgaristan Mutfağı

Bansko Kayak

Pamporovo Kayak

Borovets Kayak

Chepelare Kayak

 

 

 

Hakkımızda

 

Bulgaristan Vizesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2015 bulgaristankayak.org Tüm Hakları Saklıdır.